Technické plyny

V našem sortimentu naleznete 345 produktů plynů a jejich směsí v široké škále obalů. Zajišťujeme dodávky jak v lahvích, tak v kryogenních nádobách.

V CENÍKU TECHNICKÝCH PLYNŮ uvádíme naše výchozí ceny nejžádanějších produktů. Veškeré Vaše individuální požadavky ohledně složení, tlaku a dodacích termínů s Vám rádi probereme osobně. Neváhejte nás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. Jsme připraveni Vám vyjít vstříc!

Jak je to s cenou technických plynů?

Velkoobchodní ceny, které uvádíme v našem přehledovém ceníku, jsou již nastaveny pro stálého odběratele.

Výsledná cena plynů totiž záleží ve značné míře na Vás – na frekvenci dodávek a na množství odebraných plynů. Čím máte větší spotřebu, tím by Vám jednotka plynu měla vyjít levněji a mělo by logicky docházet k úspoře.

Skladba ceny

Cena technických plynů se skládá ze dvou složek. Jednak ji tvoří položka za samotné technické plyny. Dále se do ceny promítají související služby a nájmy tlakových lahví. Konkrétně: ADR poplatek, mýtný poplatek, ECO poplatek, doprava a nájemné za lahve.

Nájemné za tlakové lahve s plynem

Tlakové lahve na našem trhu jsou z 80% ve vlastnictví některého z výrobců a distributorů technických plynů (SIAD, Linde, Messer, Air products). Lahve se na základě smlouvy poskytují zákazníkovi do denního, nebo dlouhodobého pronájmu. V naší firmě můžete měnit vlastní láhve s technickým plynem formou výměny „kus za kus“ Případně zastupujeme předního Italského výrobce technických plynů. Láhve musí splňovat platnou legislativu ČATP a také je potřeba kontrolovat platnou REVIZI. U nás provádíme REVIZE vlastních tlakových lahví na 10 let.

Vlastní láhve a jejich plnění

Na trhu se dnes stále častěji objevují vlastní láhve, které dnes prodávají desítky firem i přes e-shopy. Tyto láhve každý zákazník potřebuje někde opětovně naplnit. Pokud taková láhev splňuje platnou revizi a legislativu ČATP, jsme schopni Vám tyto láhve nechat naplnit nebo vyměnit „kus za kus“ za lahve, kterými naše společnost disponuje. Pronájem se na takové láhve nevztahuje.

Jaký obchodní model zvolit?

 • Denní nájem je vhodný pro ty, jejichž spotřeba plynů v průběhu roku kolísá. Například proto, že nemají kontinuální výrobu a mají tak v různých obdobích rozdílné požadavky na počet lahví na provozovně.
 • Dlouhodobý nájem upřednostňují plánované výroby, které mají stabilní stav lahví a „jen mění prázdné lahve za plné“.
 • Vlastní láhev je vhodná pro ty, kteří ji nevymění za plnou během půl roku a nemají zájem o smlouvu na denní pronájem.

Individuální přístup

Netlačíme na plyn. Nabízíme Vám spolupráci.

Je načase změnit stávajícího dodavatele? Nebo se jenom ujistit, že Vám stále poskytuje nejlepší služby? Rádi Vám zpracujeme analýzu současného stavu. Díky ní budete moci posoudit reálný stav a cenové nastavení Vašich dodávek. Nabídneme Vám vylepšení závozů v souladu s trendy a aktuálními potřebami Vaší firmy, produkty a potřebami Vašich odběratelů. No, a Vy se sami rozhodnete…

Jaký je nejčastější postup při navázání spolupráce či změně dodavatele plynů?

 1. popis současného stavu zásobování
 2. analýza aktuálních potřeb výroby
 3. představení možných řešení
 4. optimalizace favorizovaného řešení
 5. cenová nabídka
 6. otestování našeho plynu
 7. upřesněná finanční rozvaha
 8. finalizace smluvních podmínek
 9. realizace spolupráce

Ceník

Velkoobchodní ceny nejžádanějších plynů a jejich směsí Vám rádi zodpovíme na telefonický dotaz, nebo na e-mail.
Neváhejte si proto Vaše ceny porovnat s naší nabídkou.
V případě pravidelného odběru,  nebo individuálních požadavků nás prosím  kontaktujte.